Campanula punctata

Campanula punctata

dzwonek kropkowany

Bylina o podziemnych rozłogach, wysokości 30–70 cm. Z czasem tworzy łany, ale na ogół nie rośnie zbyt ekspansywnie. Liście sercowate z ząbkowanym brzegiem. Kwiaty – wydłużone dzwonki, długości do 10 cm, kremowobiałe, czasem różowe lub jasnopurpurowe, wewnątrz z ciemnymi kropkami, w VI-VII. Wymaga gleby piaszczystej, ale raczej żyznej. Roślina krótkowieczna, ale może się rozsiewać. Do stosowania w nasadzeniach naturalistycznych pojedynczo lub 2-3 w grupie. Liczba roślin na 1 m² - 7.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
strefa 6
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

11102 roślin

8918 roślin w produkcji

17803 zdjęć

7606 opisów

Ostatni wpis:

2022-06-24
Acer campestre 'Compactum'

Użytkowników online:

105 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday