Ceratostigma plumbaginoides

Ceratostigma plumbaginoides

Synonim lac.: Plumbago larpentae

zawciągowiec zwyczajny

Krzewinka o drewniejących podziemnych rozłogach. Pędy nadziemne wys. 15–20 cm. Liście jajowate, zakończone kwiatostanami złożonymi z ciemnoniebieskich kwiatów, od końca VIII do mrozów. Duże skoki temperatury jesienią powodują przebarwianie się liści na czerwono i pomarańczowo, szczególnie na stanowiskach słonecznych. Wymaga miejsc osłoniętych i ściółkowania. Polecana do ogrodu skalnego. Dobrze się sprawdza sadzona na powierzchniach porośniętych bluszczem. Do stosowania pojedynczo lub w grupach po 2-3 lub po 10-20 razem. Liczba roślin na 1 m² - 9.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10746 roślin

8599 roślin w produkcji

17315 zdjęć

7473 opisów

Ostatni wpis:

2022-01-20
Andromeda polifolia 'Alba'

Użytkowników online:

137 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday