Clematis 'Aureolin'

Clematis 'Aureolin'

powojnik 'Aureolin'

Grupa Tangutica

Pnącze owijające się wokół podpór za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie. Osiąga 3 m wysokości. Kwiaty dzwonkowate, intensywnie żółte, wydłużone, o długości około 4 cm, z ostro zkończonymi działkami. Kwitnie od VI do VIII. Od lipca ozdobę stanowią również puszyste owocostany. W końcu września roślina wchodzi w okres spoczynku i liście zasychają. Odmiana mało wymagająca, mrozoodporna, tolerująca suszę. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, wilgotnych, dobrze zdrenowanych, o odczynie od obojętnego do lekko kwaśnego. Nie toleruje gleb zalewanych, podmokłych, zbyt ciężkich, gliniastych lub zbyt lekkich, piaszczystych. Preferuje stanowiska dobrze oświetlone. Wymaga cięcia wczesną wiosną, polegającego na wycinaniu zamarłych lub uszkodzonych pędów. Pozostałe pędy można przyciąć na wysokości 150 cm lub niżej, 40-50 cm od ziemi. W ogrodzie wymaga podpór złożonych z elementów o średnicy do 1 cm. Dobrze się nadaje do obsadzania siatek ogrodzeniowych.

autor: Szczepan Marczyński, CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy Sp. z o.o. Spółka komandytowa;

grupa roślin pnącza
pokrój pnącze
docelowa wysokość od 2 m do 3 m
barwa kwiatów żółte
pora kwitnienia czerwiec
lipiec
sierpień
listopad
owoce białe
pora owocowania sierpień
nasłonecznienie stanowisko słoneczne
rodzaj gleby przeciętna ogrodowa
walory ozdobne owoce
ozdobne z kwiatów
zastosowanie ogrody przydomowe
parki
zieleń publiczna
roślina okrywowa
strefa 4
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10741 roślin

8598 roślin w produkcji

17313 zdjęć

7469 opisów

Ostatni wpis:

2022-01-14
abeliofylum koreańskie

Użytkowników online:

118 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday