Clematis ×triternata 'Rubromarginata'

Clematis ×triternata 'Rubromarginata'

powojnik potrójny 'Rubromarginata'

Silnie rosnące pnącze o pachnących kwiatach, czepiające się podpór za pomocą ogonków liściowych. Osiąga 3-5 m wysokości. Pędy cienkie. Liście zielone, pierzaste, złożone z pięciu wąskich listków. Latem obsypuje się masą drobnych, pachnących kwiatów. Kwiaty małe, gwiazdkowate, z 4-6 wąskimi, dwubarwnymi działkami, białymi przy podstawie, przechodzącymi w różowolila ku wierzchołkom. Pylniki kremowe na zielonobiałych nitkach. Kwiaty pięknie, marcepanowo pachną. Kwitnie VII-VIII. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, , dobrze zdrenowanych, o odczynie od obojętnego do lekko kwaśnego. Nie toleruje gleb zalewanych, podmokłych, zbyt ciężkich, gliniastych lub zbyt lekkich, piaszczystych. Najobficiej kwitnie w miejscach słonecznych, ciepłych, osłoniętych. Wymaga silnego cięcia wczesną wiosną, 20-50 cm od ziemi, nad 2-3 parą pąków. W ogrodzie wymaga podpór złożonych z elementów o średnicy do 1 cm. Pięknie się prezentuje na rożnych konstrukcjach ogrodowych, siatkach ogrodzeniowych, kratach, drabinkach i linkach mocowanych do ścian oraz na naturalnych podporach np krzewach liściastych i iglastych.

autor: Szczepan Marczyński, CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy Sp. z o.o. Spółka komandytowa;

grupa roślin pnącza
pokrój pnącze
docelowa wysokość od 3 m do 5 m
barwa kwiatów fioletowe
różowe
wielobarwne
pora kwitnienia lipiec
sierpień
nasłonecznienie stanowisko słoneczne
rodzaj gleby przeciętna ogrodowa
walory pachnące kwiaty
ozdobne z kwiatów
zastosowanie ogrody przydomowe
parki
strefa 5
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10741 roślin

8598 roślin w produkcji

17313 zdjęć

7469 opisów

Ostatni wpis:

2022-01-14
abeliofylum koreańskie

Użytkowników online:

110 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday