Coreopsis verticillata 'Moonbeam'

Coreopsis verticillata 'Moonbeam'

nachyłek okółkowy 'Moonbeam'

Bylina dorastająca do wysokości ok. 45 cm, o szerokości 30-45 cm. Ma wyprostowane, rozgałęzione pędy i pierzaste, „koperkowate” liście. ‘Moonbeam’ jest starą, jedną z dwóch najpopularniejszych odmian tego gatunku. Wyróżnia się kremowożółtymi kwiatami języczkowatymi. Kwitnienie jest obfite i długotrwałe – trwa przez całe lato. Bylina ta wymaga miejsc słonecznych (na zacienionych stanowiskach słabiej kwitnie). Jest tolerancyjna co do podłoża, choć najlepsze dla niej są gleby dobrze zdrenowane, średnio wilgotne. Znosi jednak suszę. Zdarza się, że rośliny, jeśli nie zostaną odmłodzone, znikają już po 3 latach uprawy w ogrodzie. Nadają się do ogrodów przydomowych, na rabaty – nawet na obwódki - oraz na kwiaty cięte.

autorzy: Alicja Cecot; , Związek Szkółkarzy Polskich;

pochodzenie wprowadzenie do handlu: 1759 Wielka Brytania
grupa roślin byliny
grupa użytkowa byliny
forma bylina
docelowa wysokość od 0,2 m do 0,5 m
barwa liści (igieł) ciemnozielone
rodzaj kwiatów kwiatostan
barwa kwiatów kremowe
pora kwitnienia lipiec
sierpień
nasłonecznienie stanowisko słoneczne
wilgotność roślina tolerancyjna
rodzaj gleby roślina tolerancyjna
walory ozdobne z kwiatów
zastosowanie ogrody przydomowe
rabaty
kwiaty cięte
w grupach
nagrody Award of Garden Merit (2001) przyznawana przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS) wartościowym roślinom ogrodowym; Bylina Roku 1992 w USA wg Perennial Plant Association
strefa 5a

autorzy: Alicja Cecot; , Związek Szkółkarzy Polskich;

Podział na strefy - rozwiń
UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday