Coreopsis verticillata 'Zagreb'

Coreopsis verticillata 'Zagreb'

nachyłek okółkowy 'Zagreb'

Bylina dorastająca do wysokości ok. 50 cm, o wyprostowanych, rozgałęzionych pędach i pierzastych, „koperkowatych” liściach oraz niewielkich, gwiazdkowatych kwiatostanach. ‘Zagreb’ jest jedną z dwóch najpopularniejszych (jeśli nie najpopularniejszą) odmian tego gatunku. Wyróżnia się jaskrawymi, złotożółtymi kwiatami języczkowatymi, zwartą budową roślin oraz bardzo intensywnie rozgałęzionymi pędami. Kwitnienie jest obfite i długotrwałe – trwa przez całe lato. Bylina ta wymaga miejsc słonecznych (na zacienionych stanowiskach słabiej kwitnie). Jest tolerancyjna co do podłoża, choć najlepsze dla niej są gleby dobrze zdrenowane, średnio wilgotne. Znosi jednak suszę. Nadaje się do ogrodów przydomowych, na rabaty – nawet na obwódki - oraz na kwiaty cięte. Rośliny należy sadzić w rozstawie 30-40 cm.

autorzy: Alicja Cecot; , Związek Szkółkarzy Polskich;

grupa roślin byliny
grupa użytkowa byliny
forma bylina
pokrój kępiasty
docelowa wysokość od 0,2 m do 0,5 m
rodzaj kwiatów kwiatostan
barwa kwiatów żółte
pora kwitnienia lipiec
sierpień
nasłonecznienie stanowisko słoneczne
wilgotność roślina tolerancyjna
ph podłoża roślina tolerancyjna
rodzaj gleby roślina tolerancyjna
walory ozdobne z kwiatów
zastosowanie ogrody przydomowe
rabaty
kwiaty cięte
w grupach
nagrody Award of Garden Merit (2001) przyznawana przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS) wartościowym roślinom ogrodowym
strefa 5

autorzy: Alicja Cecot; , Związek Szkółkarzy Polskich;

Podział na strefy - rozwiń
UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday