Dianthus deltoides 'Arctic Fire'

Dianthus deltoides 'Arctic Fire'

goździk kropkowany 'Arctic Fire'

Synonim pol.: goździk widełkowy 'Arctic Fire'

Bylina tworząca zwarte darnie żywozielonych, drobnych liści. Roślina o większych kwiatach niż inne odmiany tego gatunku. Kwiaty czysto białe, z bardzo wyrazistą, jaskrawo czerwoną plamą wokół maleńkiego, białego oczka, zebrane w luźne kwiatostany, na smukłych, rozgałęzionych pędach, wys. ok. 15 cm, od VI-IX. Poza słońcem niewiele więcej wymaga. Nadaje się do ogrodu skalnego, do nasadzeń naturalistycznych, a także do zazieleniania dachów oraz na wrzosowisko. Ze względu na efektowne kwiaty może być sadzona także na mniejszych rabatach bylinowych, w pojemnikach tarasowych i ulicznych. Do sadzenia w grupach po 3-10 lub 10-20 razem. Liczba roślin na 1 m2 - 9.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
strefa 3
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10720 roślin

8614 roślin w produkcji

16227 zdjęć

7438 opisów

Ostatni wpis:

2021-09-20
Abies balsamea 'Nana'

Użytkowników online:

120 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday