Epimedium ×rubrum

Epimedium ×rubrum

Synonim lac.: Epimedium alpinum var. rubrum

epimedium czerwone

Bylina okrywowa o ozdobnych liściach, wyrastająca do wysokości 30–40 cm. Liście złożone, zaczerwienione w początkowej fazie, potem zielone. Kwiaty średnicy do 2 cm, czerwone z żółtawymi lub białymi miodnikami, w luźnych kwiatostanach, w IV-V. Nowe liście wyrastają zaraz po kwitnieniu. Wymaga gleby próchnicznej, umiarkowanie wilgotnej. Późnowiosenne przymrozki mogą być groźne dla tej rośliny. Sadzimy w ogrodzie skalnym w dużych grupach po 10-20. Liczba roślin na 1 m² - 16.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10447 roślin

8179 roślin w produkcji

12440 zdjęć

7168 opisów

Ostatni wpis:

2020-11-27
Abies alba

Użytkowników online:

51 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday