Erigeron speciosus

Erigeron speciosus

przymiotno okazałe

Bylina tworząca kępy zielonych liści, spomiędzy których wyrastają słabo rozgałęzione pędy, wysokości do 50 cm. Pędy bardziej ulistnione, liście łodygowe większe niż u odmian ogrodowych. Na wierzchołkach pędów kilka koszyczków kwiatowych o żółtym środku. W koszyczkach kwiaty języczkowe bardzo liczne, ciemnofioletowe, wąskie; w VI. Często kwitnie powtórnie jesienią. Roślina mało wymagająca, bardzo trwała. Nadaje się do do cięcia. Odpowiednia na rabaty w małych grupach po 3-10. Liczba roślin na 1 m²: 7 - 9.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
strefa 4
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10720 roślin

8599 roślin w produkcji

16227 zdjęć

7438 opisów

Ostatni wpis:

2021-09-17
Abies alba 'Pendula'

Użytkowników online:

144 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday