Euphorbia myrsinites

Euphorbia myrsinites

wilczomlecz mirtowaty

Bylina o egzotycznym wyglądzie. Pędy mięsiste, gęsto ulistnione, pokładające się, długości do 40 cm. Liście grubawe, niebieskawe, z obfitym woskowym nalotem. Jasne zielonożółte kwiatostany, w V - VI. Kwiaty drobne z charakterystycznymi zielonkawymi podkwiatkami. Wymaga gleby piaszczystej, bardzo przepuszczalnej. Czasem samoistnie się rozsiewa. Polecana do ogrodu skalnego i żwirowego, do sadzenia wraz z innymi suchorostami pojedynczo lub 2-3 w grupie. Liczba roślin na 1 m2 - 7.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
strefa 6
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10720 roślin

8612 roślin w produkcji

16227 zdjęć

7438 opisów

Ostatni wpis:

2021-10-14
Abies koreana

Użytkowników online:

110 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday