Helianthus salicifolius

Helianthus salicifolius

Synonim lac.: Helianthus orgyalis

słonecznik wierzbolistny

Okazała bylina o gęsto ulistnionych łodygach, wysokości do 2,5 m. Liście wąskie, długie, zwisające, do 20 cm, nadają roślinie egzotyczny wygląd. Koszyczki kwiatowe żółte, w proporcji do wielkości rośliny bardzo małe, średnicy do 5 cm, po kilka na wierzchołkach pędów. Kwitnie późno, bo w X i nie każdego roku zdąży zakwitnąć przed przymrozkami. Ładnie wygląda nad wodą, ale także doskonale znosi stanowiska dość suche. Odpowiednia na rabaty, pojedynczo lub 2-3 w grupie. Liczba roślin na 1 m² - 3.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
strefa 4
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10204 roślin

8007 roślin w produkcji

13425 zdjęć

6997 opisów

Ostatni wpis:

2020-06-29
Abies koreana

Użytkowników online:

81 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday