Heliopsis helianthoides var.scabra

Heliopsis helianthoides var.scabra

Synonim lac.: Heliopsis scabra

słoneczniczek zwyczajny odm. szorstka

Bujnie rosnąca bylina tworząca krzaczaste kępy, wyrastająca do 150 cm. Liście szorstko owłosione, jajowate i spiczaste. Kwitnie bardzo długo i obficie, od VII do jesieni. Koszyczki kwiatowe złotożółte, półpełne, średnica do 10 cm. Zaleca się częste odmładzanie i przesadzanie na nowe miejsce. Wymaga gleby bardzo żyznej, niedobór wody źle wpływa na kwitnienie. Nadaje się na rabaty i do cięcia kwiatów, bardzo trwałych w wazonie. Do sadzenia w grupach po 3-10 lub w założeniach naturalistycznych po 10-20 roślin razem. Liczba roślin na 1 m2 - 5.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
strefa 4
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

11102 roślin

8918 roślin w produkcji

17803 zdjęć

7606 opisów

Ostatni wpis:

2022-06-24
Acer campestre 'Compactum'

Użytkowników online:

93 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday