Helleborus foetidus

Helleborus foetidus

ciemiernik cuchnący

Zimozielona bylina o wysokości do 50 cm. Liście złożone dłoniasto, skórzaste, ciemnozielone, bardzo dekoracyjne. Pąki kwiatostanowe wyrastają w ciągu zimy, a jasnozielone kwiaty rozwijają się czasem już w II. Po przekwitnieniu płatki nie opadają, a więc są dekoracyjne aż do dojrzenia nasion. Wymaga stanowisk osłoniętych, z glebą raczej wapienną. Może się rozsiewać. Stosowany w nasadzeniach naturalistycznych. Do sadzenia pojedynczo lub po 2-3 w grupie. Liczba roślin na 1 m² - 7.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
strefa 5
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10720 roślin

8612 roślin w produkcji

16227 zdjęć

7438 opisów

Ostatni wpis:

2021-10-14
Abies koreana

Użytkowników online:

76 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday