Jovibarba sobolifera

Jovibarba sobolifera

Synonim lac.: Sempervivum soboliferum

rojniczek pospolity

Synonim pol.: rojnik pospolity

Niewielka bylina tworząca zwarte, kuliste rozety średnicy 2,5-4 cm. Liście z grube, mięsiste, zagięte do środka. Boczne rozety łatwo odpadają i zakorzeniają się na nowym miejscu. Kwiaty bladożółte, zebrane w gęste kwiatostany na pędach wys. 10-20 cm, w VII-VIII. Rośnie dobrze w miejscach bardzo słonecznych, na glebie nawet jałowej. Do stosowania w ogrodach skalnych, w szczelinach między kamieniami, w małych grupach po 3-10 razem. Liczba roślin na 1 m² - 16.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
pokrój nieregularny
strefa 5
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10721 roślin

8612 roślin w produkcji

17152 zdjęć

7439 opisów

Ostatni wpis:

2021-10-25
abeliofylum koreańskie

Użytkowników online:

100 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday