Juniperus conferta 'Emerald Sea'

Juniperus conferta 'Emerald Sea'

jałowiec nadbrzeżny 'Emerald Sea'

Niski krzew okrywowy o średnio szybkim tempie wzrostu. Krzewy tworzą zwarte kobierce, szczelnie okrywające podłoże. Po 10 latach uprawy dorastają do 0,3 m wysokości i około 1,5 m szerokości. Pędy długie, sztywne, szeroko rozpostarte, ścielące się po ziemi. Kora najmłodszych pędów zielona, starszych jasnobrązowa. Gałązki liczne, obficie i gęsto ulistnione. Igły ostro zakończone, w dotyku kłujące, bardzo ładne, rynienkowate, długie do 1,5 cm, szmaragdowozielone z lekko szarym odcieniem, zimą nieco żółtawe. Szyszkojagody duże, dekoracyjne, osiągające 1 cm średnicy, pokryte srebrzystym, woskowym nalotem. Wymagania glebowe i wilgotnościowe nieco wyższe niż innych gatunków jałowców. Krzewy najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych i ciepłych. We wschodnich rejonach kraju, szczególnie przy braku pokrywy śnieżnej, mogą przemarzać, ale stosunkowo dobrze się regenerują. Na pozostałym obszarze Polski zimują dobrze. Odmiana polecana jako roślina okrywowa w ogrodach przydomowych. Doskonale prezentuje się na skalniakach i murkach.

autorzy: Grzegorz Falkowski; , Związek Szkółkarzy Polskich;

pochodzenie pierwsza publikacja: D.M. Whitt 1972; odkrywca, hodowca (selekcjoner): odmiana znaleziona w naturze na wyspie Honsiu, na piaszczystej plaży w Ashiarai, przez John’a L. Creech’a. Japonia
grupa roślin iglaste
grupa użytkowa iglaste
forma krzew
siła wzrostu wzrost typowy dla gatunku
pokrój płożący
docelowa wysokość od 0,2 m do 0,5 m
barwa liści (igieł) jasnozielone
zimozieloność liści (igieł) igły zimozielone
owoce szyszki, szyszkojagody
kuliste
ozdobne
zielone
nasłonecznienie stanowisko słoneczne
wilgotność podłoże umiarkowanie wilgotne
podłoże suche
ph podłoża odczyn lekko kwaśny do obojętnego
odczyn kwaśny
rodzaj gleby roślina tolerancyjna
przeciętna ogrodowa
piaszczysta
walory roślina zimozielona
ozdobne z liści/igieł
zastosowanie ogrody skalne
roślina okrywowa
ogrody przydomowe
strefa 6a

autorzy: Grzegorz Falkowski; , Związek Szkółkarzy Polskich;

Podział na strefy - rozwiń
UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday