Juniperus horizontalis 'Hughes'

Juniperus horizontalis 'Hughes'

jałowiec płożący 'Hughes'

Silnie rosnąca, okrywowa forma jałowca płożącego podobna pokrojowo do jałowca wirginijskiego ‘Grey Owl’. Krzew początkowo o pędach wzniesionych, później układających się promieniście i płasko na zewnątrz, szeroko rozpostarty, osiągający po 10 latach uprawy około 0,4 m wysokości i 2,5 m średnicy. Pędy liczne, ułożone piętrowo, zachodzące na siebie, bogato rozgałęzione. Gałązki ułożone w różnych kierunkach, gęsto pokryte odstającymi igłami, od spodu zielonymi, od góry z wyraźnym, szerokim, srebrzystym paskiem nadającym krzewom srebrzystoniebieskawy odcień. Jesienią krzewy lekko fioletowieją. Wymagania glebowe i wilgotnościowe niewielkie. Odmiana tolerancyjna w stosunku do zasobności oraz kwasowości podłoża, odporna na suszę i mróz. Krzewy najlepiej rosną na miejscach słonecznych. Odmiana szczególnie polecana jako roślina okrywowa, do sadzenia na skarpach, nasypach oraz jako alternatywa trawników.

autorzy: Grzegorz Falkowski; , Związek Szkółkarzy Polskich;

pochodzenie pierwsza publikacja: W.A. Dirr 1975; odkrywca, hodowca (selekcjoner): odmiana amerykańska wyselekcjonowana w 1970 roku w Cedar Rapids Nursery w stanie Iowa USA
grupa roślin iglaste
grupa użytkowa iglaste
forma krzew
siła wzrostu roślina szybkorosnąca
pokrój płożący
docelowa wysokość od 0,2 m do 0,5 m
barwa liści (igieł) szare, niebieskawe, srebrzyste
zimozieloność liści (igieł) igły zimozielone
nasłonecznienie stanowisko słoneczne
wilgotność podłoże suche
podłoże umiarkowanie wilgotne
ph podłoża roślina tolerancyjna
rodzaj gleby piaszczysta
przeciętna ogrodowa
roślina tolerancyjna
walory ciekawy pokrój
ozdobne z liści/igieł
roślina zimozielona
zastosowanie ogrody przydomowe
zieleń publiczna
roślina okrywowa
strefa 4

autorzy: Grzegorz Falkowski; , Związek Szkółkarzy Polskich;

Podział na strefy - rozwiń
UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday