Mahonia aquifolium 'Smaragd'

Mahonia aquifolium 'Smaragd'

mahonia pospolita 'Smaragd'

Zimozielony krzew o sztywnych, wyprostowanych pędach. Wys. do 0,7 m. Liście pierzasto-złożone, ciemnozielone, błyszczące, o ząbkowanym brzegu; wiosną miedziane. Kwiaty żółte, w gronach, pachnące, rozwijają się w V. Granatowoczarne, kuliste owoce z woskowym nalotem dojrzewają w IX. Gleby wilgotne, raczej lekkie, próchniczne. Stosowana na niskie żywopłoty oraz w grupach. Dobra mrozoodporność, uszkodzenia mrozowe (na stanowiskach słonecznych) szybko regeneruje.

autorzy: Piotr Muras; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin liściaste
grupa użytkowa liściaste krzewy
strefa 6a
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10114 roślin

7907 roślin w produkcji

12876 zdjęć

6876 opisów

Ostatni wpis:

2019-10-31
Abies fraseri

Użytkowników online:

100 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday