Polygonatum multiflorum

Polygonatum multiflorum

kokoryczka wielokwiatowa

Bylina o przewieszających się łodygach, wyrastająca do 60-80 cm. Liście naprzemianległe, pod spodem niebieskozielone. Kwiaty białe, zwisające na długich szypułkach, wyrastają po 3-5 z kątów liści, w VI. Owocem jest niebieskoczarna jagoda. Kokoryczka dość wcześnie rozpoczyna wzrost na wiosnę. Przy odpowiedniej wilgotności gleby może rosnąć także w pełnym słońcu. Dzięki płożącym się kłączom rozrasta się szeroko. Pasuje do nasadzeń naturalistycznych w grupach po 3-10 razem lub w dużych po 10-20. Liczba roślin na 1 m² - 11.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
strefa 4
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10032 roślin

7877 roślin w produkcji

12765 zdjęć

6771 opisów

Ostatni wpis:

2019-06-10
Abies fraseri

Użytkowników online:

138 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday