Pulsatilla vulgaris 'Röde Klokke'

Pulsatilla vulgaris 'Röde Klokke'

Synonim lac.: Pulsatilla vulgaris 'Rote Glocke'

sasanka zwyczajna 'Röde Klokke'

Wczesnowiosenna bylina, początkowo cała jedwabiście owłosiona. W czasie kwitnienia kwiaty osadzone pojedynczo na pędach wysokości do 15 cm. Po kwitnieniu pędy wyrastają do 40 cm. Odmiana rozmnażana z nasion. Poszczególne rośliny mogą się różnić nie tylko barwą, ale wielkością kwiatów i siłą wzrostu. Kwiaty duże, dzwonkowate, prawie czerwone, jedwabiście owłosione po stronie zewnętrznej, w IV - V. Owocostany również dekoracyjne. Wymaga gleby lekkiej, piaszczystej, najlepiej wapiennej. Do stosowania na rabatach, w ogrodzie skalnym lub w nasadzeniach naturalistycznych. Do sadzenia pojedynczo lub po 2-3 w grupie. Liczba roślin na 1 m2 - 9.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
strefa 5
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

11117 roślin

8932 roślin w produkcji

17838 zdjęć

7607 opisów

Ostatni wpis:

2022-07-19
Abies koreana

Użytkowników online:

76 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday