Aster 'Prof. Anton Kippenberg'

Aster 'Prof. Anton Kippenberg'

aster 'Prof. Anton Kippenberg'

Synonim pol.: marcinki 'Prof. Anton Kippenberg'

Grupa Dumosus

Jesienny aster o niskim wzroście, wys. 30-40 cm zależnie od warunków uprawy i wieku rośliny. Rozrasta się podziemnymi rozłogami dość silnie. Ma liście ciemnozielone, dość wąskie. Koszyczki kwiatowe barwy żywej, lawendowoniebieskiej, kwitnie w IX-X. Zalecane jest odmładzanie (wykopywanie i dzielenie) co kilka lat. Wymaga gleby bardzo żyznej, niezbyt suchej. Wrażliwy na choroby grzybowe, częstym zagrożeniem jest zwłaszcza mączniak, konieczne stosowanie fungicydów, szczególnie w dalszych latach uprawy. Nadaje się na rabaty i do ogrodu skalnego, sadzony w dużych grupach po 10-20 razem. Liczba roślin na 1 m² - 9.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

9651 roślin

7601 roślin w produkcji

12365 zdjęć

6625 opisów

Ostatni wpis:

2018-04-12
Abies alba

Użytkowników online:

226 użytkownik online

Poznaj również...

CedThumbnails
UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday