Aster 'Schneekissen'

Aster 'Schneekissen'

aster 'Schneekissen'

Synonim pol.: marcinki 'Schneekissen'

Grupa Dumosus

Jesienny aster o niskim wzroście, wys. 30 cm zależnie od warunków uprawy i wieku rośliny. Rozrasta się podziemnymi rozłogami dość silnie. Ma liście ciemnozielone, dość wąskie. Koszyczki kwiatowe drobne, białe, IX. Zalecane jest odmładzanie (wykopywanie i dzielenie), co kilka lat. Wymaga gleby bardzo żyznej, niezbyt suchej. Wrażliwy na choroby grzybowe, częstym zagrożeniem jest zwłaszcza mączniak, konieczne stosowanie fungicydów, szczególnie w dalszych latach uprawy. Nadaje się na rabaty i do ogrodu skalnego, sadzony w dużych grupach po 10-20 razem. Liczba roślin na 1 m²- 9.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
strefa 5
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10720 roślin

8616 roślin w produkcji

16227 zdjęć

7438 opisów

Ostatni wpis:

2021-09-20
Abies balsamea 'Nana'

Użytkowników online:

136 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday