Aster lateriflorus 'Lady in Black'

Aster lateriflorus 'Lady in Black'

aster bocznolistny 'Lady in Black'

Bylina rabatowa o kępiastym pokroju, dorastająca do wys. 150 cm. Pędy, a także częściowo liście, ciemnopurpurowo nabiegłe, czasami prawie czarne. Koszyczki kwiatowe w obfitych wiechach, bardzo drobne, białe, ale w fazie pąków lekko różowe. Kwitnie jesienią, w IX-X. Podobnie jak inne astry jesienne wymaga odmładzania co kilka lat. Należy nie dopuszczać do przesuszenia karp w ciągu lata. Niezbyt odporny na mączniaka, wymaga stosowania fungicydów. Do sadzenia na rabatach, w małych grupach, po 3-10 razem. Liczba roślin na 1 m2 - 5.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
strefa 4
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10448 roślin

8343 roślin w produkcji

12653 zdjęć

7221 opisów

Ostatni wpis:

2020-12-28
Abies fraseri

Użytkowników online:

79 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday