Thalictrum delavayi

Thalictrum delavayi

Synonim lac.: Thalictrum dipterocarpum HORT.

rutewka Delavay'a

Okazała bylina wyrastająca do 60-150 cm. Łodygi wzniesione, cienkie, w górnej części kanciaste. Liście trzykrotnie trójdzielne, z wierzchu jasnozielone, od spodu niebieskawe. Kwiaty z pręcikami o zwisających nitkach, barwy bladolila, w wąskostożkowatych, luźnych kwiatostanach, w VII-VIII. Kwiaty tworzą wiechy luźnej budowy z wieloma rozgałęzieniami. Lubi gleby dość kwaśne. Dobrze rośnie w stanowisku słonecznym lub w lekkim półcieniu. W głębokim cieniu i zbyt suchym miejscu łatwo ginie. Doskonała na rabaty w małych grupach po 3-10 razem. Liczba roślin na 1 m² - 7.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10720 roślin

8613 roślin w produkcji

16227 zdjęć

7438 opisów

Ostatni wpis:

2021-09-20
Abies balsamea 'Nana'

Użytkowników online:

143 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday