Tradescantia ×andersoniana

Tradescantia ×andersoniana

trzykrotka Andersona

Kępiasta, długowieczna bylina o mięsistych łodygach i lancetowatych liściach, dekoracyjnych od wiosny do jesieni. Osiąga zazwyczaj wysokość do 60 cm. Latem, przez mniej więcej 2 miesiące, największą ozdobą roślin są oryginalne, trzypłatkowe kwiaty o średnicy 2,5 cm, zebrane w wierzchołkowe baldachy. Kwiaty zamykają się podczas pochmurnej pogody i po południu. Zwykle rozwinięty jest jeden kwiat w kwiatostanie. Bylina ta wymaga wilgotnego, ale przepuszczalnego podłoża. Nadaje się na półcieniste stanowiska lub, ewentualnie do miejsc słonecznych, w których obficiej kwitnie, ale wymaga wystarczającej ilości wody w glebie. Wskazane jest dzielenie kęp co 3 lata wiosną lub jesienią. Polecana na rabaty, do obsadzania brzegów zbiorników wodnych. Ulistnione pędy mogą być stosowane jako materiał bukieciarski.

autorzy: Alicja Cecot; , Związek Szkółkarzy Polskich;

grupa roślin byliny
docelowa wysokość od 0,5 m do 1 m
barwa kwiatów niebieskie
pora kwitnienia czerwiec
lipiec
sierpień
nasłonecznienie stanowisko półcieniste
ph podłoża roślina tolerancyjna
rodzaj gleby przeciętna ogrodowa
walory ozdobne z kwiatów
zastosowanie ogrody przydomowe
parki
rabaty
strefa 5

autorzy: Alicja Cecot; , Związek Szkółkarzy Polskich;

Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

11117 roślin

8935 roślin w produkcji

17847 zdjęć

7620 opisów

Ostatni wpis:

2022-09-21
Abies alba 'Pyramidalis'

Użytkowników online:

54 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday