Trollius chinensis

Trollius chinensis

Synonim lac.: Trollius ledebourii HORT.

pełnik chiński

Kępiasta bylina wyrastająca do 70-90 cm. Łodygi nagie, silne, żłobkowane. Liście dłoniasto pięciodzielne, średnicy 12-15 cm. Kwiaty zbudowane z 10-12 listków okwiatu barwy pomarańczowożółtej, mają 20 ciemnopomarańczowych, wąskich, wyprostowanych miodników, dwa razy dłuższych od pręcików, w VII-VIII. Najlepiej rośnie w miejscach wilgotnych i słonecznych, na glebie gliniastej i zasobnej w składniki pokarmowe. Pożądany jest dodatek torfu do gleby, dla zwiększenia jej zdolności do zatrzymywania wody. W miejscach odsłoniętych zalecane jest okrywanie roślin na zimę. Doskonała na rabaty w małych grupach po 3-10 razem. Liczba roślin na 1 m² - 9.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

10720 roślin

8616 roślin w produkcji

16227 zdjęć

7438 opisów

Ostatni wpis:

2021-09-20
Abies balsamea 'Nana'

Użytkowników online:

115 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday