Ginkgo biloba 'Beijing Gold'

Ginkgo biloba 'Beijing Gold'

miłorząb dwuklapowy 'Beijing Gold'

Małe drzewo lub duży krzew o wyprostowanym pokroju oraz interesująco zabarwionych liściach. Po 10 latach uprawy dorasta do około 4 m wysokości. Tak jak u gatunku odmiana tworzy żółtobrązowe, nagie długopędy oraz wałeczkowate, pokryte dość licznie bliznami po opadłych liściach krótkopędy, w porównaniu do gatunku znacznie mniejsze i cieńsze. Pąki brązowego koloru, szerokostożkowate, okryte łuskami. Roślina tworzy charakterystyczne, skórzaste, płaskie, wachlarzowate liście, które wiosną mają piękny, jasny, złotożółty kolor. Z czasem stopniowo ciemnieją i stają się pstre. Jesienią liście spektakularnie zmieniają barwę na złocistożółtą. Kora jest szara i gładka przez długi czas, z wiekiem staję się ciemno brązowa i u starych drzew dość głęboko spękana. Rośliny wymagają gleby żyznej, dostatecznie wilgotnej, ale przepuszczalnej, o odczynie lekko kwaśnym (pH 5–6). W młodym wieku wymagają okrycia na zimę, zarówno systemu korzeniowego, jak i korony. Roślina wrażliwa na mechaniczne uszkodzenie korzeni. By uniknąć przypalenia złotożółtych liści w okresie lata, rośliny najlepiej sadzić w miejscach lekko ocienionych. Bardzo cenna odmiana ze względu na zjawiskowe zielono-złociste zabarwienie liści utrzymujące się przez cały sezon oraz możliwość formowania, nadaję się do uprawy w przydomowych ogrodach. Odmiana sprowadzona z Chin do Arboretum Trompenburg w Holandii około 2003 roku.

autorzy: Tomasz Dymny; , Związek Szkółkarzy Polskich;

grupa roślin iglaste
forma małe drzewo lub duży krzew
pokrój drzewiasty wyprostowany
docelowa wysokość od 5 m do 10 m
barwa liści (igieł) ciemnozielone
żółte, złociste
zimozieloność liści (igieł) liście opadające na zimę
nasłonecznienie stanowisko półcieniste
stanowisko słoneczne
wilgotność podłoże umiarkowanie wilgotne
ph podłoża odczyn kwaśny
odczyn lekko kwaśny do obojętnego
rodzaj gleby przeciętna ogrodowa
próchniczna
walory ciekawy pokrój
ładne jesienne zabarwienie
odporność na zanieczyszczenia
ozdobne z liści/igieł
zastosowanie ogrody przydomowe
parki
ogrody orientalne
w grupach
soliter (pojedynczo)
strefa 5b

autorzy: Tomasz Dymny; , Związek Szkółkarzy Polskich;

Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

11117 roślin

8932 roślin w produkcji

17838 zdjęć

7607 opisów

Ostatni wpis:

2022-07-19
Abies koreana

Użytkowników online:

126 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday