Anemone ×hybrida 'Pamina'

Anemone ×hybrida 'Pamina'

zawilec mieszańcowy 'Pamina'

Grupa Autumn Double

Odmiana zawilca o pełnych kwiatach. Dorasta do 80 cm wysokości. Pędy z charakterystycznym okółkiem głęboko podzielonych, ciemnozielonych liści podkwiatostanowych. Pąki kwiatowe kuliste i ozdobne. Kwiaty różowoamarantowe, z listkami okwiatu w kilku okółkach, zebrane na szczycie wzniesionej, rozgałęzionej łodygi. Ozdobą kwiatów są pięknie wyeksponowane na tle listków okwiatu żółte pręciki otaczające misternym wianuszkiem słupki osadzone na kulistym dnie kwiatowym. Kwitnie późnym latem i jesienią, od VIII do X. W ogrodzie dobrze rośnie w miejscach półcienistych, na dostatecznie wilgotnej, przepuszczalnej, próchniczno-gliniastej glebie. Bylina średnio odporna na mróz. Rośliny, zwłaszcza młode, należy okrywać na zimę suchymi liśćmi lub przekompostowaną korą sosnową. Atrakcyjna bylina do stosowania na lekko cienistych rabatach, w ogrodach naturalistycznych, sadzona zarówno pojedynczo, jaki i po 2-3 rośliny w grupie. Dobrze komponuje się z tawułkami Arendsa, paprociami i innymi bylinami wymagającymi lekko kwaśnego podłoża. Kwiaty, na dość długich szypułkach, nadają się na kwiat cięty, ale ich trwałość jest krótka.

autorzy: Małgorzata Kunka; , Związek Szkółkarzy Polskich;

grupa roślin byliny
grupa użytkowa byliny
forma bylina
siła wzrostu wzrost typowy dla gatunku
pokrój kępiasty
docelowa wysokość od 0,5 m do 1 m
barwa liści (igieł) ciemnozielone
rodzaj kwiatów półpełne
barwa kwiatów różowe
pora kwitnienia sierpień
wrzesień
październik
nasłonecznienie stanowisko półcieniste
wilgotność podłoże umiarkowanie wilgotne
ph podłoża odczyn lekko kwaśny
rodzaj gleby próchniczna
gliniasta
walory ozdobne owoce
ozdobne z kwiatów
ozdobne z liści/igieł
zastosowanie ogrody przydomowe
parki
ogrody orientalne
kompozycje naturalistyczne (parki i ogrody)
rabaty
kwiaty cięte
w grupach
nagrody Award of Garden Merit (AGM) przyznawana przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS) wartościowym roślinom ogrodowym (1997).
strefa 6

autorzy: Małgorzata Kunka; , Związek Szkółkarzy Polskich;

Podział na strefy - rozwiń
UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday