Buglossoides purpurocaerulea

Buglossoides purpurocaerulea

Synonim lac.: Lithospermum purpureocaeruleum

nawrot czerwonobłękitny

Bylina występująca naturalnie, choć bardzo rzadko w Polsce, w południowej części kraju. Objęta ścisłą ochroną gatunkową. Bywa uprawiana jako roślina ozdobna. Pędy kwiatowe, wyprostowane, wysokość do 40 cm, z kwiatostanami na wierzchołkach. Pędy płonne wyrastają potem, są dłuższe, pokładające się i zakorzeniające na wierzchołkach, po zetknięciu z podłożem. Liście całobrzegie, szarawe. Kwiaty jaskrawo niebieskie, VI. Owoce białe, kuliste, twarde, ozdobne zimą po zaschnięciu liści. Po ustąpieniu śniegów należy ścinać zaschnięte części nadziemne. Odpowiednia do zadarniania w grupach po 10-20 razem, nawet na dużych powierzchniach. Liczba roślin na 1 m² - 7.

autorzy: Jacek Marcinkowski; APZ, Agencja Promocji Zieleni;

grupa roślin byliny
strefa 6
Podział na strefy - rozwiń
Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

11117 roślin

8935 roślin w produkcji

17847 zdjęć

7620 opisów

Ostatni wpis:

2022-09-21
Abies alba 'Pyramidalis'

Użytkowników online:

109 użytkownik online

Poznaj również...

UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.

Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday