• Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

K

o

n

t

a

k

t

Mapa polski

zachodnio-pomorskie pomorskie lubuskie wielkopolskie dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie opolskie warmińsko-mazurskie mazowieckie małopolskie śląskie podkarpackie lubelskie podlaskie świętokrzyskie
pokaż wszystkie
Producenci

Statystyka

Katalog zawiera:

Ostatni wpis:

Użytkowników online:

Poznaj również...

KONKURS ROŚLIN NOWOŚCI

KONKURS ROŚLIN NOWOŚCI – OTWARTA FORMUŁA

W tym roku po raz pierwszy nowości roślinne do konkursu mogą zgłaszać nie tylko wystawcy ZIELEŃ TO ŻYCIE. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby upowszechnić i wypromować swoje rośliny - hodowców, szkółkarzy, twórców nowych odmian.

Organizowany przez Związek Szkółkarzy Polskich KONKURS ROŚLIN NOWOŚCI jest stałym wydarzeniem Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE (Warszawa, 6-8 września 2018) i jedynym tego typu konkursem w kraju. Jego celem jest szeroka promocja nowych, interesujących odmian drzew, krzewów, pnączy i bylin. Dotychczas udział w konkursie był zarezerwowany wyłącznie uczestnikom targów (wystawcom), ale w tym roku zarząd ZSzP po raz pierwszy umożliwił zgłaszanie nowości szerszemu gronu zainteresowanych – hodowcom, szkółkarzom, twórcom nowych odmian, którzy nie muszą być wystawcami, ale chcieliby upowszechnić swoje rośliny i zaoferować je szerokiemu gronu odbiorców. Rośliny są oceniane i nagradzane przez międzynarodowe jury. Od 2 lat przyznawane jest także specjalne wyróżnienie dziennikarzy.

PROMOCJA
Udział w konkursie przynosi szereg korzyści związanych z promocją zgłaszanych nowości i ich twórców. Portrety roślin są publikowane nie tylko w wystawowym informatorze, na stronach internetowych wystawy, ZSzP i e-katalogu roślin, ale też szeroko promowane w krajowych i międzynarodowych magazynach ogrodniczych, programach telewizyjnych oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zwycięska roślina trafia na okładkę Katalogu Szkółek.

Nagrody i wyróżnienia są wręczane podczas uroczystej ceremonii otwarcia wystawy, w obecności licznych dziennikarzy. Znakomita lokalizacja stoiska, na którym są prezentowane nowości zapewnia, że większość gości odwiedzających targi rozpoczyna wizytę na wystawie właśnie od zwiedzania konkursowej ekspozycji.

KRYTERIUM NOWOŚCI
Zgodnie z regulaminem przedmiotem konkursu są rośliny wieloletnie ozdobne i owocowe: drzewa, krzewy, pnącza, krzewinki oraz byliny ze stref klimatycznych USDA 1 – 7b spełniające kryterium nowości. Za nowości uważa się nowe taksony, które zostały właśnie wprowadzone do produkcji i/lub są uprawiane w Polsce od niedawna (do kilku lat) lub zostały wprowadzone do produkcji po bardzo długiej przerwie. Rośliny te powinny być dostępne w sprzedaży. Szczegółowe wymagania i kryteria oraz informacje organizacyjne znajdują się w regulaminie konkursu na stronie www.zszp.pl.

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenie odmian do konkursu odbywa się na podstawie karty zgłoszeniowej, którą wraz ze zdjęciami należy dostarczyć do biura Związku Szkółkarzy Polskich, Al. Jana Pawła II 80 lok.71, 00-175 Warszawa lub przesłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  do dnia 2 lipca 2018 r. do godziny 23:59. Opłata rejestracyjna za każdą zgłaszaną odmianę wynosi brutto: 600 zł dla wystawców, 800 zł dla członków ZSzP nie wystawiających się i 1000 zł dla pozostałych uczestników. Przyjęte do konkursu rośliny należy dostarczyć jeden dzień przed rozpoczęciem wystawy, tj. 5 września 2018 r., do godziny 12:00, do biura organizatora targów na terenie wystawy w liczbie od 1 do 10 sztuk, w zależności od wielkości roślin.

Dokumenty do pobrania:

 

  

Lista roślin zakwalifikowanych do Konkurs Roślin Nowości 2018:

 

 

Actinidia arguta 'Chang Bai Giant'
aktinidia ostrolistna 'Chang Bai Giant'


 

Ajuga tenorii PRINCESS NADIA 'Piotrek01'PBR
dąbrówka Tenora PRINCESS NADIA 'Piotrek01'PBR


Betula pendula FASTIGIATA JOES 'Jolep1'
brzoza brodawkowata FASTIGIATA JOES 'Jolep1'


Betula pendula MAGICAL GLOBE 'Globe'PBR
brzoza brodawkowata MAGICAL GLOBE 'Globe'PBR


Buxus microphylla 'Rococo'
Bukszpan drobnolistny 'Rococo'


Cercis canadensis 'Alley Cat'
judaszowiec kanadyjski 'Alley Cat'


Cercis canadensis THE RISING SUN 'JN2'
judaszowiec kanadyjski THE RISING SUN 'JN2


Chamaecyparis lawsoniana 'Drooping Solo'
cyprysik Lawsona 'Drooping Solo'


Echinacea 'Delicious Nougat'PBR
jeżówka 'Delicious Nougat'PBR


Hemerocallis EVERYDAYLILY RED RIBS
liliowiec EVERYDAYLILY RED RIBS


Hydrangea arborescens RUBY ANNABELLE 'NCHA3'PBR
hortensja krzewiasta RUBY ANNABELLE 'NCHA3'PBR


Hydrangea RUNAWAY BRIDE SNOW WHITE 'USHYD0405'PBR
hortensja RUNAWAY BRIDE SNOW WHITE 'USHYD0405'PBR

 


Monarda BEE PRETTY
pysznogłówka BEE PRETTY


Parthenocissus quinquefolia KIRIGAMI
winobluszcz pięciolistkowy KIRIGAMI


Pennisetum alopecuroides 'Hameln Gold'PBR
rozplenica japońska 'Hameln Gold'PBR


Phlox paniculata 'Narwiański Wir'
floks wiechowaty 'Narwiański Wir'


Pinus nigra SUMMER BREEZE 'Aron'PBR
sosna czarna SUMMER BREEZE 'Aron'PBR


Rhododendron 'Lidia'PBR
azalia japońska 'Lidia'PBR


Rosa ANIA (MISS TANGO) 'Wekaltlive'PBR
róża  ANIA (MISS TANGO) 'Wekaltlive'PBR


Rosa NEWSFLASH 'KENdutch'PBR
róża NEWSFLASH 'KENdutch'PBR


Rosa rugosa ANGELIA PURPLE  'Minrugo4'PBR
róża pomarszczona ANGELIA PURPLE  'Minrugo4'PBR


Salvia nemorosa 'Rose Marvel'PBR
szałwia omszona 'Rose Marvel'PBR


Weigela florida LIME MONSTER 'BRS1'PBR
krzewuszka cudowna LIME MONSTER 'BRS1'PBR

 

 

 

 

 

 

 


 

JURY KONKURSU ROŚLIN NOWOŚCI 2018

Już wkrótce...

 

 

 

CedThumbnails
UWAGA! Bazy danych Związku Szkółkarzy Polskich nie mogą by traktowane jako narzędzie do przeprowadzania wyczerpujących poszukiwań na temat prawnej ochrony odmian i nazw roślin oraz dostępności roślin w ofercie szkółek. Jednocześnie informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w naszym serwisie były aktualne i kompletne.Copyright © 2013 Związek Szkółkarzy Polskich Wszelkie Prawa Zastrzeżone


projekt i realizacja: agencja reklamowa niceday

Na naszej stronie uzywamy plików Cookies. Aby dowiedzieć się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce, odwiedź stronę polityka prywatności.